Liście drzew – klucz do oznaczania

Liście drzew

– klucz do oznaczania gatunków

Jakiś czas temu obiecałem sobie przygotować klucz do rozpoznawania gatunków drzew w Olkuszu. Jest ich naprawdę dużo :). Starałem się możliwie to uprościć aby każdy dał sobie radę. Wyznaczyłem trasę, po której trzeba przejść aby znaleźć wszystkie gatunki z tego przewodnika ;). To był park na Czarnej Górze ale … teraz jest jego remont ;(. Poniżej galeria oraz okładka z mapą (informacja, którędy trzeba przejść aby znaleźć wszystkie gatunki).

Jeżeli ktoś zdecyduje się zerwać listek to może go sobie wysuszyć pomiędzy gazetami. Trwa to mniej więcej około tygodnia ale jeżeli będziemy codziennie wymieniać gazety na suche to gwarancja, że listek będzie idealnie płaski oraz …. zielony ;). Gazety muszą być typu Przegląd Olkuski (nie kredowe typu Tina, Olivia etc). Oczywiście na koniec może sobie go przykleić na jakąś kartkę papieru lub olaminować – co jest jeszcze fajniejszym rozwiązaniem.

No i na koniec jest pdf – abyście mogli sobie ściągnąć cały przewodnik do oznaczania gatunków w jednym pliku ;). Link tutaj