O seniorach trochę

W dniach 17, 18 listopada byłem wraz z Chórem „Nowe Horyzonty” na Międzynarodowym Przeglądzie Chórów. Oczywiście wspomnieć należy, że Chór z Wolbromia zająć II miejsce w swojej kategorii ale nie o tym będzie ten wpis. Dzisiaj poświęcę seniorom jako grupie społecznej.

Od pewnego czasu zauważyć możemy, że społeczeństwo ponownie wymaga integracji ze sobą. Ludzie mają już dość tego ciągłego siedzenia w sieci, picia do lustra. Już nie jaramy się tymi lajkami. Ten powrót do spotykania się w realu, do tej integracji wydaje mi się, że najlepiej możemy zauważyć wśród seniorów. Prawdopodobnie dlatego, że to pokolenie stosunkowo niewiele jest uzależnione od sieci. To przecież wynika z trudności odnalezienia się w tym świecie i pewien antagonizm i strach do nowoczesnych technologii. Starsze pokolenie to przecież jest mocno zakorzenione we wszelkiego typu imieninach i obchodach. Kiedyś przecież chodziliśmy na domówki etc. I to wszystko jest wypadkową tego, że na takim wyjeździe – ludzie po prostu są mega zżyci. To naprawdę fantastyczne, że osoby, można je nazwać, wiekowe – mają tyle energii. Może się tylko wydawać, że seniorzy – albo emeryci ale to tylko pozory. Ci ludzie potrafią „zajechać” niejedną osobę. Oczywiście ja jestem totalnie zafascynowany ich energią i zapałem. Cholernie im dopinguję no i też liczę, że integracja różnych grup wiekowych i społecznych „w realu” dopiero następuje.

 

Tak dla przypomnienia: Chór „Nowe Horyzonty” zajął II miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie Chórów w Warszawie. Poniżej filmik z wyjazdu jakie udało mi się złożyć z tego wyjazdu.